11.10.2021

Beskidzkie na Festiwalu Czyste Beskidy

W dniach 24 do 26 września 2021 odbył się coroczny festiwal Czyste Beskidy. Jesteśmy dumni, że jako sponsor wydarzenia mogliśmy wspierać inicjatywę dbania o nasze kochane góry. W festiwalu wzięło udział ponad 1100 osób. Przez 2 dni wspólnymi siłami udało się posprzątać 93 kilometry szlaków, a łączna ilość zniesionych z gór śmieci to aż 1,8 tony!

W niedzielę 26 września, podczas słonecznego, jesiennego dnia na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim, spotkali się wszyscy chętni, by razem uczynić coś dobrego dla naszej planety. Festiwal Czyste Beskidy to nie tylko akcja sprzątania, ale również mnóstwo zabaw i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Przy przygotowanym przez markę Beskidzkie stanowisku, każdy uczestnik (poza degustacją przekąsek) mógł poznać zasady zachowania się w lesie i zdobyć wiedzę na temat rodzajów grzybów jadalnych i niejadalnych.

Cieszymy się, że mogliśmy wspierać tak wspaniałą inicjatywę, łączącą wspólną aktywność z dbaniem o środowisko. Sprawmy wspólnie, aby stało się to naszą codziennością i zbierajmy za sobą śmieci, bo czystość ziemi zależy od każdego z nas.

Odwiedź stronę internetową Czyste Beskidy i dowiedz się więcej.